Przystanek osobowy Warszawa Dawidy

Peron przystanku - maj 2013r.
Peron przystanku – maj 2013r.

Przystanek osobowy Warszawa Dawidy położony jest na 16. kilometrze linii kolejowej nr 8 (Warszawa Zachodnia – Kraków Główny Osobowy). Obsługiwany jest obecnie przez Koleje Mazowieckie pociągami do/z Piaseczna, Czachówka, Góry Kalwarii, Warki, Radomia i Skarżyska Kamiennej. Zatrzymują się tutaj wszystkie pociągi osobowe, jak i przyśpieszone. Taborem, na który dominuje na tym połączeniu (KM-8) są składy złożone z jednostek EN57 oraz składy wagonowe Push&Pull (prod. Bombardier). Jest to przedostatni przystanek w pierwszej strefie Zarządu Transportu Miejskiego (przedostatni w granicach Warszawy).

Przystanek składa się z jednego peronu wyspowego pomiędzy torami 1 i 2. Na peronie znajdują się wiaty, latarnie, śmietniki oraz tablice z rozkładem jazdy pociągów. Umiejscowienie przystanku jest bardzo ciekawe, gdyż znajduje się on na linii podejścia samolotów lądujących na Lotnisku Chopina (port lotniczy Warszawa-Okęcie).

Bezpośrednio do południowego krańca peronu przylega przejazd drogowy, który nie posiada żadnych zabezpieczeń. Widoczność jest bardzo ograniczona, a ruch samochodowy wysoki. Obowiązuje tutaj ograniczenie stałe dla pociągów (20km/h).

Zdjęcia prezentują przystanek z maja 2013r.: 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.