Prysznice na dworcach kolejowych w Polsce

Podczas podróży koleją po Polsce często pojawia się potrzeba skorzystania z prysznica na stacji kolejowej. Poniżej w spisie alfabetycznym przedstawiam opis tej usługi na stacjach kolejowych w Polsce – podaję lokalizację na dworcu, ceny i warunki korzystania. Sprawdzone organoleptycznie.

Masz uwagi lub chcesz coś uzupełnić? Zapraszam do zakładki „Kontakt„. Lista będzie uzupełniana.


Bohumin – 35 CZK – w budynku dworca w toalecie. Standard kiepski – zimna woda, nie ma ciepłej. W cenie można dostać mydełko i ręcznik.

Hel – 8 zł – w toalecie obok budynku dworca. Warunki kiepskie, ale można skorzystać. Polecam około 30 minut wcześniej zapowiedzieć potrzebę skorzystania z prysznica. Czas korzystania nieograniczony, w pomieszczeniu jest WC i umywalka.

Katowice – 10 zł – płatne bilonem 2 x 5 PLN – prysznic znajduje się w toalecie na hali dworca w dolnej części. W pomieszczeniu prysznica znajduje się WC, duża kabina prysznicowa, umywalka, przewijak, krzesło. Jest czysto. Czas korzystania to tylko 15 minut od wejścia, po tym terminie prysznic odłącza wodę (ale umywalka i WC wciąż działa). Otwarte całodobowo.

Kołobrzeg – 20 zł – płatne gotówką. Czynne w godzinach 6:00-22:00. Prysznic znajduje się w toalecie na peronie nr 1 obok budynku dworca. Cena astronomiczna jak za prysznic, jednakże w cenie dostajemy czysty duży ręcznik, małe buteleczki szamponu i żelu pod prysznic oraz mydełko. Cena wysoka, aczkolwiek adekwatna do standardu.

Kraków Główny – 10 zł – prysznic znajduje się w toalecie przy kasach biletowych. O otwarcie prysznica trzeba poprosić obsługę toalety. W pomieszczeniu prysznica są również umywalki. Warunki dobre, czysto. Czas korzystania ~30 minut. Otwarte całodobowo.

Kraków Płaszów – brak prysznica. Budynek dworca jest po remoncie, toalety są zachowane w wysokim standardzie.

Przemyśl Główny – 10 zł – prysznic znajduje się w toalecie w tunelu pod peronami przy budynku dworca. W cenie ręcznik i mydełko. Drugi prysznic jest przy dworcu PKS (obok PKP) w „barze grill”. Oba otwarte całodobowo.

Warszawa Centralna – 10 zł – płatne bilonem 2 x 5 PLN – prysznic znajduje się na antresoli hali głównej od strony zachodniej przy sklepie „Biedronka”, obok poczekalni. Czas korzystania – 15 minut. Otwarte całodobowo.

Warszawa Wschodnia – brak prysznica.

Warszawa Zachodnia – brak prysznica.

Wrocław Główny – 10 zł. Dojście do pryszniców jest dobrze oznaczone.