Moje projekty do MaSzyny

Na tej stronie prezentowane są moje projekty tworzone do Symulatora Pojazdów Szynowych „MaSzyna”

maszynalogo

events

Zapraszam do odwiedzenia mojego profilu na Facebooku, gdzie publikuję postępy z aktualnych prac nad swoimi projektami do Symulatora Pojazdów Szynowych „MaSzyna”

https://web.facebook.com/warsztatMacius5991/

Projekty w trakcie prac

Projekty, nad którymi aktualnie pracuję

Sceneria „WWK”

Sceneria realistyczna – Warszawski Węzeł Kolejowy. Rozpoczęcie prac: październik 2018 r. Sceneria docelowo ma przedstawiać WWK w jego aktualnym stanie na 2018 r. Budowa i publikacja scenerii będzie podzielona na następujące etapy:

Etap 1 – linia średnicowa, czyli odcinek pomiędzy stacjami kolejowymi Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia, włączając w to stację Warszawa Centralna, podziemny przystanek Warszawa Śródmieście.

Etap 2 – linia kolejowa nr 447/1 czyli wiedenka. Pójście w tym kierunku potencjalnie pozwoli na połączenie w przyszłości ze scenerią „Kaliska” (Łódź – Ostrów Wielkopolski). W pierwszym etapie do zrobienia będzie odcinek Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki.

Najbliższe prace – etap 1 – skupią się nad tworzeniem układu torowego (w znaczeniu szerokim: tory, sygnalizacja, sieć trakcyjna, urządzenia przytorowe), tworzeniem modeli 3D obiektów charakterystycznych oraz nad budowaniem otoczenia. Postęp prac będzie relacjonowany na forum projektu w odpowiednim wątku.

Sceneria „Mosty”

Fikcyjna sceneria „Mosty”, tworzona od lipca 2014 roku. Sceneria zawiera ok. 41 kilometrów szlaku kolejowego. Składa się z linii jednotorowej oraz linii dwutorowej z SBL. Więcej: o Mostach.

mosty_12

Sceneria „Terminal”

Sceneria manewrowa o roboczej nazwie „Terminal” wzorowana jest na okolicy stacji Swarzędz (linia kolejowa nr 3) i na tamtejszym terminalu kontenerowym. Jest to sceneria na którą składać się będą trzy stacje (w tym stacja „główna” – Frany). Główne zadanie – obsługa składów kontenerowych na stacji Frany. Najnowsza wersja znajduje się w tym wątku na forum eu07.pl.

maszyna_terminal

„Linia053_Całkowo_zima”

Zimowa wersja scenerii „Linia_053”, która połączona jest ze scenerią „Całkowo” oraz stacją Dębica Towarowa i odcinkiem Wiliś – Rafineria, a całość zelektryfikowana.

Lista modyfikacji:

  • zimowa wersja terenu, torowiska, roślinności, dróg, pól
  • zmienione tekstury peronów, dodane modele zasp śnieżnych na peronach
  • poprawiona skrajnia wskaźników, semaforów i innych obiektów
  • dodane automatyczne latarnie, nowe tablice peronowe, wiaty z automatycznym oświetleniem, mała architektura dworcowa, płyty przejazdowe w odpowiednich miejscach

Wszystkie zmiany robię za pomocą programu Notepad++ (rozbudowany notatnik) więc mam ograniczone możliwości edycji plików scenerii.

macierzewo_zima

Projekty zakończone

Projekty zakończone, opublikowane, obecnie zawarte w najnowszym wydaniu Symulatora

  • scenariusz „Linia61_regio”
  • modyfikacja scenerii „Elektrociepłownia Dobre” na wersję zimową
  • scenariusz „Linia053-day-tlk83202”
  • szereg wielu drobnych modyfikacji

Kolej w Warszawie i okolicach