Bilety

Moje bilety

Na tej stronie prezentuję skany biletów kolejowych wraz z ich krótką historią. Bo każdy bilet ma swoją historię – czasem jest to świadek kilkunastu godzin podróży przez cały kraj, a czasem kilkudziesięciu minut „podmiejskim” przez kilkanaście kilometrów.

21.01.2017 – bilet na międzynarodowy pociąg osobowy CD relacji Szklarska Poręba Górna – Tanvald Zastavka. Jedna godzina jazdy, malownicza trasa z prędkościami rzędu 15-50 km/h,


xx.xx.2017 – „jeden z wielu”, rezerwacja na dwa miejsca w „kuszetce” w pociągu PKP IC nr 81170 ze Szczecina Głównego do Warszawy, bilet wystawiany ręcznie w pociągu.


18.07.2012 – „nieistniejąca kasa”, bilet szkolny na pociąg KM ze stacji Czachówek Górny do stacji Warszawa Służewiec. Bilet wystawiony został w kasie biletowej Czachówek Górny, która rok później już nie funkcjonowała, a „pałacowy” budynek dworca Czachówek Środkowy został zlikwidowany (pisałem o tym tutaj)


02.09.2017 – kolejny bilet na pociąg międzynarodowy Kolei Dolnośląskich i Kolei Czeskich w relacji Szklarska Poręba Górna – Tanvald. Bilet Tam / Powrót zakupiony w kasie KD Szklarska Poręba Górna.