Warszawa Rakowiec

Przystanek osobowy Warszawa Rakowiec położony jest na linii kolejowej nr 8 (Warszawa Zach. – Kraków Gł.), na szlaku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Okęcie, w kilometrze 8+000.

Rakowiec – perony.

Przystanek położony jest bezpośrednio obok wiaduktu z ulicą Grójecką / Al. Krakowską, przy zespole przystankowym PKP Rakowiec. Na przystanek składają się dwa, jednokrawędziowe perony, na które dostęp jest zapewniony po schodach lub windą. Perony są połączone z przystankami tramwajowymi na wiadukcie.

Rakowiec – peron nr 2.

Przystanek obsługiwany jest przez Koleje Mazowieckie (pociągi w / z kierunku Skarżysko Kam., Radom, Warka, Czachówek Płd, Piaseczno, Warszawa Lotnisko Chopina) oraz przez pociągi SKM (linie S2 i S3 w / z kierunku Warszawa Lotnisko Chopina). Na przystanku zatrzymują się wszystkie pociągi obsługujące przystanek Warszawa Lotnisko Chopina, połączenia są utrzymane w równym takcie co 15 minut dla każdego kierunku przez cały dzień. W związku z tym tylko pociągi na Lotnisko Chopina generują ruch ośmiu pociągów na godzinę, a należy do tego dodać pociągi KM do dalszych stacji i pociągi dalekobieżne oraz ruch towarowy.

Rakowiec – wiadukt i widok w stronę Alej.
Rakowiec- widok z wiaduktu na peron nr 2.

Szlak w tym miejscu poprowadzony jest w wykopie, przystanek zlokalizowany jest bezpośrednio przy ogródkach działkowych „Zelmot”. Do niedawna (ostatnie lata) funkcjonowała tutaj kasa biletowa Kolei Mazowieckich zlokalizowana w małym kontenerze na poziomie ulicy przy peronie nr 1.

Rakowiec – dawna kasa biletowa KM.
Rakowiec – widok w stronę Okęcia. Pociąg KM rel. Warszawa Lotnisko Chopina – Modlin.
Rakowiec – widok na perony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.