Parzniew

Przystanek osobowy Parzniew został otwarty dla pasażerów we wrześniu 2018 r. po oddaniu do ruchu zmodernizowanego odcinka linii kolejowej nr 447 (Warszawa Zach. – Grodzisk Maz.). Jest to zupełnie nowy przystanek, wybudowany podczas modernizacji. Znajduje się on w kilometrze 18+700, na szlaku Pruszków – Grodzisk Maz., kilkaset metrów za semaforami wjazdowymi do stacji Pruszków.

Parzniew | Widok na peron w stronę Pruszkowa.

Otwarcie przystanku dla ruchu nie oznacza, że budowa została ukończona – około 5 miesięcy po otwarciu prace wciąż trwają. Nie zostało ukończone przejście podziemne ani windy, wiata peronowa to wciąż jedynie szkielet konstrukcji, system informacji pasażerskiej nie został w pełni uruchomiony. Dojście do peronu zapewnione jest przez przejście w poziomie szyn od strony Grodziska Mazowieckiego, wciąż budowany jest parking P+R bezpośrednio przy przystanku.

Na przystanek składa się jeden peron wyspowy umieszczony między torami nr 3 i 4, docelowo wejście na peron będzie zapewnione przejściem podziemnym i windą od strony Pruszkowa. Przystanek obsługiwany jest przez Koleje Mazowieckie pociągami w relacji do / z Grodziska Maz., Żyrardowa i Skierniewic. Jest wyposażony w głosowy system informacji pasażerskiej, docelowo pojawią się również wyświetlacze.

Parzniew | Budowane przejście podziemne. Mimo, że jest zamknięte dla ruchu pieszego – jest używany.
Parzniew | Pociąg KM jadący w kierunku Grodziska Maz.
Parzniew | Tablica na peronie.
Parzniew | Tor nr 4 w kierunku Pruszkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.