Zamknięcie linii kol. nr 29 (Tłuszcz – Ostrołęka)

W dniach 01.07 – 31.08.2013r. zamknięty zostanie fragment linii kolejowej nr 29 na odcinku od Tłuszcza do Wyszkowa, jest to 20 km szlaku. 

wyszkow2Rozpoczyna się już kolejny etap remontu tej linii kolejowej. Obecnie jest ona w fatalnym stanie – niska prędkość drogowa na tej linii w połączeniu z licznymi ograniczeniami prędkości rzędu 20-30 km/h sprawiła, że przejazd tego krótkiego, 20-kilometrowego odcinka zajmuje niemalże 30 minut dla pociągu osobowego. Przebudowa obejmuje stację (mijankę) w połowie odcinka (10. kilometr szlaku, czyli stacja Mostówka). Jak czytamy w wymaganiach przetargu dot. remontu:

Przedmiotem zadania jest wykonanie robót na linii nr 29 od km 9,741 do km 11,319 na stacji Mostówka w zakresie wymiany nawierzchni torowej, przejazdów kolejowych, branży srk (srk – sterowanie ruchem kolejowym – przyp. mój), elektroenergetyki, telekomunikacji, budowy nastawni i peronów oraz remontu mostu stalowego.

wyszkow1Czyli krótko mówiąc do remontu „idzie” cała stacja Mostówka. Posiada ona rzadko widoczne w WWK semafory kształtowe, jeden z nich wymieniono w kwietniu 2013r. w związku z wykolejeniem pociągu towarowego spółki CTL. Informacje o wykolejeniu szczegółowo opisuje strona http://www.linia29.cal.pl:

Dnia 17.04 około godziny 22:00, pociąg towarowy CTL prowadzony lokomotywą 182-085 jadący ze stacji Goworki w kierunku Tłuszcza wykoleił się podczas wjazdu na stację Mostówka. Do wykolejenia doszło na rozjeździe krzyżowym w okręgu nastawczym nastawni dysponującej „Mt”.

[…]

Całkiem zniszczony został kształtowy semafor wyjazdowy „J” odnoszący się do wyjazdu z toru nr. 4 w kierunku Wyszkowa, pędnie semaforowe, oraz sieć trakcyjna, opuszczona szczególnie nad torem 1.

Na czas remontu uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Tłuszcz – Wyszków. Na pozostałej części linii uruchomiony zostanie specjalny rozkład jazdy pociągów. Pociągi towarowe będą kierowane objazdem linią kolejową D29-34 przez Małkinię i Ostrów Mazowiecką do Ostrołęki.

Kilka zdjęć ze stacji Wyszków z kwietnia 2011r.:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.